Adriana Design

VeraNatura Manufaktúra bemutatkozó csomag

Ősszel érkezett hozzám egy dobozka a VeraNatura Natúrkozmetikumoktól. Nagy örömmel nyitogatom az ilyen dobozokat, ilyenkor úgy érzem magam, mintha karácsony lenne. Egy nagyon natúr dobozka érkezett, amely nem csak külsőre, de belsőre is igazán natúr! Nagyon tetszenek a termékek, már teszteltem is őket így a poszt végén azt is olvashattok de előbb magáról a márkáról, a csomagolásról és az alapanyagokról ejtenék pár szót. /A párat erősen idézőjelben értsd! 😀 /
20161018_164434

A csomagolásról: 

20161018_164501

A csomagom egy nagyon natúr csomagolással van ellátva, ami teljes mértékben tükrözi a márkát. Nagyon szép kis zöld nyomdával volt ellátva a doboz. A csomagot felnyitva a kitöltő anyag is nagyon természetes, forgács volt. Kis márkaismertető lapok voltak még rejtve a csomagba. 

20161018_164527 20161018_164545

Magukról a krémek csomagolásáról szintén a természetességet tudom elmondani, a natúr vonal már első ránézésre látszódik. Lentebb minden krém csomagolásának miértjéről is olvashattok, hiszen nem csak a külső miatt kerültek ilyen tégelyekbe a krémek. A nyomdáról megismert VeraNatura felírat minden terméken megjelenik, szép dekoratív betűtípussal, még sem túlzottan díszesen. A Citrom fű víz csomagolása a kedvencem, nekem a fújós, nyomós kiszerelések a kedvenceim, én ezeket tartom a legpraktikusabbaknak és higiénikusabbaknak. 

Környezetbarát!!

  • duplafalú tégelyek -> kimoshatóak, utántölthetőek, tartós.
  • biztonságos műanyag 
  • újrahasznosíthatóak
 
Milyen a tökéletes tároló? Milyen szempontokat vettetek szem elé amikor válogattatok? 
Olyan tárolót kerestünk, ami 1. biztonságos műanyag, nagyon figyeltünk a kódszámra, ami minden műanyag terméken kötelezően fel kell tüntetve legyen. 2. lehetőleg duplafalú, ugyanis az érzékeny vizes alapú krémeknek nagyon fontos a hőmérséklet ingadozásnál hogy ne egyfalú tárolóba töltsük. Ez védi a terméket mind a mechanikai mind a külső környezeti változásoktól, nyilván csak bizonyos határokon belül. 3. természetesen ezek a tégelyek is újrahasznosíthatóak, kiöblítve a műanyag gyűjtőkbe téve feldolgozzák őket. Mert a környezetvédelem és a természet nekünk is nagyon fontos.
A fürdető és egyéb samponos-szappanos folyékony termékek nálunk is flakonban vannak, de ezek jóval kevésbé érzékenyek a hőmérséklet változásokra, és az adagoló fejjel szintén praktikusan adagolhatóak, nem csak csavaros kupakkal rendelkeznek. A dezodort pedig azért töltjük stiftes formába, mert tapasztalatunk szerint nagyon sokan nem szeretik azt kézzel felkenni tégelyből, így ugyanúgy használható mint bármilyen más bolti stiftes dezodor. Az állagnál is törekedtünk a hasonlóságra, így nem nagy áldozat átállni a természetesre annak, aki nyitott rá.
 
Terveztek bármiféle innovációt ebben a tekintetben ? 
 
Egy dillema még azért van: sokan örülnek a tégelynek mert az utolsó csepp is kikenhető belőle, és praktikus otthon használni, kiürülés után újra fel tudják használni. Viszont ha a táskában van, akkor előnyösebb lenne egy tubus vagy egy airless flakon, mert higiénikusabb azáltal hogy nem kell kézzel belenyúlni. Az airless flakon nekünk is szimpatikus, de egyenlőre azért nem tértünk át rá, mert nagyságrendekkel megnövelné a termék árát, mivel egy ilyen tároló sokkal drágább. Szem előtt tartottuk hogy a lehető legjobb áron a lehető legjobb hatású és tartalmú krémeket biztosítsuk. Így picit olcsóbb, elérhetőbb, de egyenlőre tégelyesek a termékek. A drágább és nagyságrendileg több hatóanyagot tartalmazó arckrémeknél azonban szeretnék áttérni majd az airless tubusokra, vagy legalábbis kétféle kiszerelésben is árulni őket. 
 
A címke:
A csomagolás része, próbáltuk úgy tervezni, hogy stílusban finoman illeszkedjen az áttetsző tégelyekhez. Így kicsit légies, átlátszik picit a krémek színe a tégelyen, és talán minőségibb terméket is sugall, mint egy sima fehér címke. Ehhez próbáltunk színeket adni, ami pedig azért volt fontos nekünk, mert a természet sokszínűségét szerettük volna tégelybe zárni, megmutatni, és a természet színei megunhatatlanul csodálatosak, mint ahogy az egyes növények színei is. Ahol csak lehetett próbáltunk a tartalomhoz és a tartalom után adott névhez társított növény színét felhasználni a tégelyen is, mind rajzban, mind árnyalatokban. Nem tudtuk hol kezdjük, kihez forduljunk hogy megvalósítsa elképzelésünket, így pár próbálkozás után végül úgy adódott hogy a címkéket is magunk terveztük, rajzoltuk és készítettük el (a nyomtatást a nyomda végzi természetesen). Így teljes mértékben saját kézműves munka ez is 🙂 
 
Fontosnak tartjátok az alapanyagokat? Miből készülhet legjobb minőségű termék? 
 
Nagyon fontosnak találjuk hogy milyen alapanyagból dolgozunk. Kiváló krémeket lehet készíteni finomított alapanyagokból, szintetikusan előállított, de növényi származású alapanyagokból is. Mi mégis picit többet szerettünk volna ennél. Sokáig válogattunk, hogy olyan magas hatóanyag tartalmú olajokat és hozzávalókat használjunk fel, ahol még két bio és hidegensajtolt olaj közül is a számunkra jobbnak, tisztábbnak, energiával teltebbnek tűnőt választjuk, nem elég a címke vagy az adatlap. Az előállítás során is lehet gondosan és gondatlanul eljárni, és bár nem állítjuk hogy ezt mindig ki lehet szúrni a már kész alapanyagon, de nagyon sok mindent igen. Használtuk, kóstoltuk, kipróbáltuk őket, míg végül kiválasztottuk azokat amiket felhasználunk. 
Nem beszélve arról hogy hiszünk abban, hogy a hozzánk legközelebb lévő, nálunk termett alapanyagok a legjobbak számunkra. 
 
 
Mesterséges anyagok a természetes vonalon:
A natúrkozmetikumok legfőképpen azért natúrak, mert a lehető legtöbb természetes anyagot tartalmazzák, vagy a természetes alapanyagból kivont, feldolgozott összetevőt. A tartósítás az egyik olyan kérdés, amit itt is meg kell oldani, hiszen a növényi alkotóelemek gyorsabban romlanak. Ha természetest akarunk,akkor pedig az erős, kémiai tartósítószerektől is mentesülni szeretnénk, hiszen van aki kifejezetten azért választ natúrkozmetikumot mert ezeket nem bírja. A természetes, vagy a biokozmetikumokban is engedélyezett tartósítókkal azonban nem lehet 2-3 évig is elálló termékeket készíteni, ami valahol normális is, hiszen friss alapanyagokról beszélünk, legjobb “frissen fogyasztani őket”. 🙂  Épp ezért mi is 8 hónapos lejárati idővel kezdtünk, mert azt éreztük biztonságosnak. Most már egyre több termékünk kerül újra laborvizsgálat alá, és örülünk neki hogy egy éves lejáratra tudjuk módosítani a felhasználhatósági időket. Mindezt a legenyhébb, natúrkozmetikumokban engedélyezett természetes alapú tartósítószerekkel. 
 
 
 A márkáról: 
 
Pár éve vágtunk bele a krémek készítésébe, elsősorban a hidratáló krémekbe szerettünk bele. Ez a terület nem volt olyan egyszerű, mint shea vajas balzsamokat vagy szappanokat gyártani, így sokáig tanultunk és gyakoroltunk míg úgy gondoltuk hogy megfelelőek lesznek a termékek. Természetesen folyamatosan tanulunk most is, hogy minél jobb állag, stabilitás, minél finomabb érzetű krémeket gyártsunk, amiket bárki szívesen használ nap mint nap. Az igényeknek megfelelően bővítettük és bővítjük kínálatunkat, nem gyorsan, mert mindent szeretünk megfelelően kitesztelni, kitapasztalni. De a legtöbb termékünk személyes kérés nyomán született, mégis többek igényét lefedte. Ilyen volt a problémás, aknés vegyes bőrre való Búzavirágos krém, vagy a nagyon könnyű Argános testápoló is. Mostanában arcradírt, lemosót, arcvizet kértek tőlünk a legtöbben, így ezek fejlesztésén is dolgozunk. 
Szappanjaink csak egy éve vannak, mert úgy gondoltuk nagyon sok kiváló szappankészítő van a piacon, nem kell nekünk is készítenünk, Viszont sokszor keresték a teljes palettát, hogy a krém mellé tiszta tisztálkodószereket is választanának, így 1-2 darabbal elindultunk. A mi szappanjaink abban különböznek a legtöbb kézműves szappantól, hogy itt is nagyobb arányban használunk fel hidegensajtolt, vagy drágább olajokat, mint a mandula, vagy a sárgabarackmag, az avokádóolaj. Ezek az egységárat növelik, viszont minőségibb, ápolóbb és krémesebb szappanokat kapunk, amiket kifejezetten a vásárlóink érzékeny bőrére szánunk. A legtöbb szappanunk ezért nem tartalmaz semmiféle illatot sem,mert nagyon sokan érzékenyek rájuk és illatmenteset keresnek. Míg a krémekben 1-2 csepp illó is elég hogy a natúr krém-illatot illatos kencévé varázsoljuk (így a tiszta illóolajok kevésbé okozhatnak allergiás reakciókat), addig a szappan illatosításához jóval több illatra van szükség, így a nagyobb dózis akutabb allergiát is okozhat az arra érzékenyeknél. Csomagolás a szappanoknál leginkább papírdoboz, melyben jól szellőznek, száradnak, nem füllednek be. Hátránya a műanyag fóliához képest az hogy nem látszik át, viszont sokkal természetesebb. 

 
Rengeteg kisbabáknak szóló terméket találhattok a shopban. így már csecsemőkorban elkezdhetitek a natúr testápolást. Szerintem erre nagy hangsúlyt kell fektetni, én nagyon örülök, hogy ilyen termékeket is kapni. Természetesen nekem még nincs rá szükségem, de én tartom magam az elveimhez, sokkal kevesebb bőrprobléma lenne a világon, ha nem tömnénk magunkat mindenféle tartósítószeres, parabénektől és kőolajszármazéktól duzzadt termékkel. Én tényleg odafigyelek és már nem vásárolok anélkül, hogy át ne böngészném az összetevő listát. 

Aloe vera & babassu vaj bőrtápláló kézkrém 

A csomagból ez volt az első, amit kipróbáltam és azonnal beleszerettem. Nagyon tetszik az illata, nagyon könnyed és lágy a textúrája de mégis nagyon ápoló. Nem ad nehéz érzetet a bőrnek, könnyedén beszívódik. Igazából mindent tud, amit egy kézkrémtől elvárok. Hosszas ápolást nyújt és segít a száraz, cserepes bőrnek. Olykor még ajakápolóként is használtam. Sajnos már a képen is látszik, hogy megszenvedte az állandó hurcolászolást. 

  • Hidratáló 
  • Hegesítő 
  • Nyugtató 
  • Regeneráló hatású 

A panthenol és az aloe vera együttese igazán nyerő páros. Már végére értem ennek a krémnek, szerettem nagyon és tényleg szívből ajánlom! 

ITT tudjátok megvásárolni! 

 20161113_094433

Összetevők: desztillált víz, bio aloe vera gél, natúr shea vaj, bio babassu vaj, bio jojoba olaj, bio kókuszvaj, bio szezám olaj, urea, növényi emulgeátorok, cetyl-alkohol, olíva szkvalán, méhviasz, avocadin, növényi glicerin, panthenol, bisabolol, körömvirág kivonat, vadárvácska kivonat, balzsamos szuhar illóolaj, zöldcitrom illóolaj, bio narancs illóolaj, benzoé gyanta kivonat

 

Citromfű víz 

Inci: Melissa officinalis water

  • Ellenőrzött minőségű citromfű víz Magyarországról.
  • Nyugtató hatású, gyulladáscsökkentő. 
  • Sokoldalúan felhasználható – arclemosás, terápiás kezelések. 
  • Nem tartalmaz alkoholt, tartósítószert. 

A citrom fű víz egy terápiásan is alkalmazható hidrolátum. Az aromás növényei részek lepárlása során keletkező virágvíz, tiszta formában tartalmazza a növény desztillátumát, illóolaját. A mézelő citrom fű sokoldalúan felhasználható. Például hatékony eredményt értek el mézelő citrom fű illóolajjal a hiperaktív gyermekeknél és felnőtteknél. Én megfázás esetén is használtam, nekem remek légúttisztítóként funkcionál, rengeteg alkalomra elegendő. Arcra, testre egyaránt alkalmazom, este az éjszakai krém felvitele előtt permetezem be az arcom, majd pár perc eltelte után viszem fel a krémet. A pattanások gyulladásait hamar lehúzza, eltünteti a pirosságot. 

Fogyaszd limonádéval és frissülj nagyot! Azért is alkalmas fogyasztásra, mert semmilyen hozzáadott anyagot nem tartalmaz, konkrétan ehető minőségű a termék. Ajánlott a hűtőben tartása, de fél éven belüli mindenképpen elfogyasztása, ne feledd nem tartalmaz tartósítószert! 

20161113_09465320161113_09461620161113_09471820161113_094140
< >

Miért éppen kobaltkék? 
A hidrolátum egy kobaltkék tárolóban érkezett, szórófejes fejjel. Éppen azért, hogy az érzékeny aromavizet megvédje a káros sugaraktól. 

Nagyon szeretem a terméket arcra használni, szuper frissítő érzetet ad. Sokáig használtam rózsavizes hidrolátumot is, ez sokkal frissítőbb de nem olyan ápoló hatású, tonikként és arclemosóként is szuperül funkcionál. Sminklemosásra nem alkalmas! Az illatát is kedvelem, frissítő és kicsit nyugtató hatása is van. Pattanások, gyulladt bőr  kezelésére szuper, hamar lehúzza a pirosságot. Amikor elfárad a szemem, csak fújok pár permetet az arcomra, nagyon kellemesen hűsít és nyugtat. Azért érdemes vigyázni, hogy ne kerüljön szembe, bár káros anyagot egész biztos nem tartalmaz! 🙂 

ITT szerezhetitek be a terméket. 

Hársfavirág & szőlőmag Q10 bőrkisimító arckrém

  • Könnyű textúra, finoman lágy krém. 
  • Normál és zsírosodásra hajlamos bőrre. -> Szabályozza a faggyúmirigyeket. 
  • Tágabb pórusokra ajánlott.
  • Simító hatású krém, Q10-el és szőlőmaggal. -> Sejtek megújulása! 
  • Uborka kivonat, szalmagyopár víz teszi luxus arcápolóvá. 
  • Nyomelemekben és ásványi anyagokban gazdag. 
  • Hidratáló hatású.
  • Illata unisex. 

20161113_094422

A krém alapját nem a tápláló, vastag vajak alkotják, hanem a legfinomabb és legdrágább bőrkisimító hatású olajok, mint a folyékony arany argánolaj, a magas antioxidást tartalmú szőlőmag és rizskorpa olajok, és a gazdag szezámmag olaj. A feketeköménymag olaj különlegessége abban rejlik, hogy aromás olaj révén antiallergén, gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő hatással bír. Keleten csodaszerként használják, védi a bőrt az öregedéstől, visszaállítja rugalmasságát.

  • Az uborka kivonat gazdag nyomelemekben és ásványi anyagokban, jótékony hatással van a fáradt bőrre, kisimítja a ráncokat, hozzájárul a sejtek megújulásához.
  • A Q10 kivonat erőteljes bőrvédő, antioxidáns, véd a szabadgyökök ellen. Megelőzi az öregedés hatásait, mivel segíti a kollagén újratermelődését, nem engedi a ráncok elmélyülését, erősíti a barrier réteget. Különösen előnyös napozás után és idősödő bőrre.
  • A bőrfeszesítő hatást az acmella kivonat zárja, mely kisimítja az apróbb mimikai ráncokat, kifejezetten alkalmas a szem körüli finom bőr ápolására.
  •  A hársfavirág víz nyugtató hatású az érzékeny bőrre, ragyogóvá teszi a kinézetet. A szalmagyopár víz előnyös az irritált, kipirosodott bőrre, tonizálja a fáradt szöveteket, elősegíti a sejtek regenerációját.

Illata semleges,valóban alkalmas férfiak számára is, kicsit fanyar de nem zavaróan. Éjszakai krémként szeretem alkalmazni, az éjjeli szekrényem hű társa. A felvitelhez én egy szivacsot használok, hogy ne nyúlkáljak bele, arckrémek esetében nem tartom túl jónak az ilyen megoldásokat, de egy spatulával, szivaccsal megfelelően lehet használni. Utazásokhoz is ideális, hiszen a kupak jól zár, plusz belül van még egy záró réteg, ami nem alufólia, hanem műanyag. Utazásokkor csak visszateszem és máris biztonságosabb. Nem zsírosítja, nehezíti el a bőröm, jól hidratál és hamar beszívódik. Nappalra és éjszakára is ajánlott. Nincsenek még ráncaim, tehát erről a képességéről én nem tudok még beszámolni, de mindenesetre megelőzésnek jó, hiszen az nagyon fontos! 

20161113_094534

Összetevők: desztillált víz, bio hársfavirág víz, bio szalmagyopár víz, növényi emulgeátorok, bio argán olaj, hidegensajtolt szőlőmag olaj, bio szezámmag olaj, rizskorpa olaj, uborka kivonat, natúr mangóvaj, bio feketeköménymag olaj, niacin, növényi szkvalán, E-vitamin, Q10 (ubiquinon) kivonat, acmella kivonat, bio illóolaj keverék 

ITT vásárolható meg az arckrém! 

Argán & rizskorpa olaj bőrkisimító testápoló és arckrém

20161113_094442 20161113_094612

Nagyon könnyed állagú krém, mely selymes érintést jelent a bőrnek. Láthatóan simább, fényesebb és élettel telibb lesz a bőr. Hamar és könnyen beszívódik, melyet a makadámiadió olaj tesz lehetővé, a bőrfeszesítő hatást a rózsavíz teszi lehetővé, mely az illatában is érződik, de nem tolakodóan. A regenerálást a jojobaolaj és a szezámolaj biztosítja. Hihetetlen sokáig puha marad a bőr tőle, hamar beszívódik és kellemes érzetet ad a bőrnek. Ezek mellett seha vajat, e-vitamint és rizskorpaolajat tartalmaz. Párom is imádja, mostanában nagyon rákattant a testápolókra. 

 

Arckrémként is ajánlott alkalmazni, de én ezt inkább nem kíséreltem meg a zsíros bőrömmel, karra-lábra és egész testre viszont előszeretettel alkalmaztam. 

Összetevők: deszt.víz, bio rózsavíz, bio aloe vera víz, növényi emulgeátorok, bio jojobaolaj, bio szezám olaj, bio makadámiadió olaj, natúr mangóvaj, bio rizskorpa olaj, natúr shea vaj, bio argán olaj, növényi glicerin, E-vitamin, rózsafa illóolaj, geránium illóolaj 

A termék ITT vásárolható meg! 

Végül pár kérdésre válaszolt nekem Vera, fogadjátok szeretettel! 

1.Hogyan jött létre a márka? Kiket takar a Veranatura Manufaktúra? Hányan dolgoztok a krémek és a kozmetikumok összetételén?

A közös családi vállalkozás elsősorban a természetgyógyászatra, egészségtudatos előadások, tanfolyamok szervezésére és a natúrkozmetikumok gyártására jött létre. A VeraNatura manufaktúrában jelenleg hárman dolgozunk aktívan, édesanyám, én és a húgom, ebbe segítenek bele néha mások is. A márka abból az igényből jött létre, hogy magunk is nagyon érzékeny bőrrel rendelkezünk, nem találtunk magunknak megfelelő termékeket, illetve a nálunk megforduló ismerősök, páciensek hasonló hiánnyal küszködtek, ilyen módon is próbáltunk segíteni nekik. Addig olvastunk utána a technikáknak, hogy magunk is bele mertünk vágni egy termék összeállításába, elkészítésébe. A kezdeti sikerek pedig nagyon lelkessé tettek minket, így komolyabban elkezdtünk foglalkozni a natúrkozmetikumokkal. Egy-egy termék kialakítása sok munkát vesz igénybe, hiszen nem csak a gondos készítés, a precíz kézműves munka igényel nagy odafigyelést, hanem maga a receptúra összeállítása az, amihez nagy szaktudás kell. Itt vesszük hasznát eddigi ismereteinknek.

 

  1. Honnan jött a névválasztás? Holisztikus élet, VeraNatura? Ha csak 3 szóval jellemezhetnátek a márkát, mi lenne az?

Nem egyszerű nevet választani, mi is sokat gondolkodtunk azon, hogy a krémeknek milyen márkanevet adjunk. Végül azért maradt a Vera Natura, mert azt jelenti, hogy „valódi természet”, és mi pont ezt szerettük volna a tégelyekben látni. Az hogy mellesleg a „Vera” pedig a nevem, csak plusz hozzá.

A honlapunk neve sokkal előbb fogalmazódott meg bennünk, hiszen a domain nevet már tíz éve lefoglaltuk. Azóta gondolkodtunk rajta, hogy szeretnénk egy természetes életmóddal, természetgyógyászattal és egyéb alternatív terápiákkal foglalkozó honlapot. Így amikor belevágtunk a cégbe, a név és a cím rögtön adott volt. A holisztikus szemléletet pedig jól megfogalmazza a honlapunk bevezető szövege: életünk holisztikusan testi-lelki-szellemi egyensúlyt jelent, a környezetünk részeként, a természettel egységben élünk, tudatosan cselekszünk a védelméért és a magunk egészségéért.

  1. Milyen újdonságokra számíthatunk 2017-ben?

Sok ötletünk van, de még nem tudjuk mire jut majd ténylegesen kapacitás. Régóta szeretnénk egy családi testápolót, mely folyékonyabb állagú, egyszerűbb recepttel és nagyobb kiszerelésben készítenénk. Nagyon kérik már az arclemosót és az arcradírt tőlünk, ezekben is gondolkodunk. Van többféle szappan ötletünk is, melyek hiánypótlóak lennének a bőrápolás kiegészítéséhez.

 

  1. Mit tapasztaltatok, mi volt 2016 Top terméke?

Meglepő módon idén a dezodoroknak volt nagy sikere, közülük is a citromfüves-teafásnak. Először nem is akartunk ilyet készíteni, de végül bekúszott a három másik illat mellé, és le is körözte őket. Nagyon sok fogyott belőle a nyáron, és meglepő módon még ősszel is keresték, noha egy alapjában véve frissebb, könnyedebb illat, amit melegben jobb viselni.

81_pt2_b35aebc080_pt2_201e8848
< >

 

  1. Mit ajánlanátok ekcémás, száraz bőrre?

Először is attól függ hogy hány évesről van szó. Nagyon kiszáradt, töredezett, ekcémára hajlamos bőrre 2-3 éves korig kicsiknek a shea vajas zsíros balzsam az, ami igazán ideális, ebből kifejezetten a „kék” tégelyes feketeköményes, lanolinos-panthenolos változatot ajánljuk. Nagyon jó gyulladáscsökkentő, hámosító hatással rendelkezik.

Nagyobb gyerekeknek, vagy felnőtteknek a bőrápolást ki kell egészíteni egy hidratáló krémmel is. Erre készítettük – először saját felhasználásra – az Avokádós testápolót. Egy könnyen felszívódó hidratálóról van szó, melyben bőrnyugtató hatóanyagok és mellette gazdag olajok-vajak találhatóak, amik helyre tudják hozni az igénybevett bőrt. Jó visszajelzéseket kaptunk száraz bőrre való használatáról.

A tisztálkodáshoz pedig nagyon száraz bőrre mindenképpen a körömvirágos-kecsketejes „Napos szirmok” szappanunkat ajánljuk, melyben valódi körömvirág kivonat található, sok-sok shea vaj, és zsíros kecsketej. Gazdag krémes állaga megvédi fürdés közben a bőrt a kiszáradástól, így fürdés után sokkal kevesebb hidratáló krémet kell használni.

 

  1. Melyik a ti kedvencetek a VeraNatura kínálatából?

Ez egy fogós kérdés, mert valószínűleg mindegyikünknek más 🙂 Sőt, az idők folyamán ez változott is. Egyik nagy kedvenc az Avokádós testápoló-arckrém száraz bőrre, a másik minden bizonnyal a kézkrém, melyet mi is gyakran használunk kezünk védelmében.
86_pt2_45ac276e

Remélem tetszett a poszt, nagyon hosszúra sikeredett de mindent átszerettem volna adni és így ismerhetitek meg a legjobban a márkát! Az eddigi legtisztább natúr márka amit próbáltam. Hatalmas kedvencem a kézkrém volt, biztosan újra be fogom szerezni, a citromfű víz is isteni és nagyon praktikus! Már alig várom a jövő évi újdonságokat, biztos azok is szuperek lesznek! Nektek mi volt a kedvencetek? 

106_pt2_fdf35d444_pt2_ac8920fb11_pt2_66f4975c76_pt2_e0d5550e
< >

Remélem tetszett a cikk! Köszönöm, hogy benéztél, gyere legközelebb is! Addig is látogass el hozzám Instagramra és a Facebookra, ahol minden nap új posztokkal várlak! Ha mindenről első kézből szeretnél értesülni, iratkozz fel! 



puszi

Kommentek

Hozzászólás jelenleg nem lehetséges.

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!