Szerintem már mindannyian hallottunk valamit az évszaktípusokról, de még mindig nagy homály fedi ezt az egészet. Internetes fórumokon, televízióban sokat halljuk a stylistoktól de kézzelfogható magyarázat nem sok helyen van. Gyakori a téves információ is, egyik oldalon ezt olvasni, másikon azt. Nincs ez így jól, hiszen ez egy olyan dolog, amit bizony illő lenne tudni minden nőnek, mert egy kardinális kérdésről van szó. Milyen évszaktípusba tartozol? Mivel a suliban épp most vesszük ezt az izgalmas és érdekes tananyagot, úgy gondoltam átadom nektek is.
Kezdjük az elején, a színeknél. A színekről egyébként egy folyamatos sorozatot fogtok majd olvasni, minden színről rengeteg információ, árnyalatok, csoportosítások és outfit tippek lesznek. Elsőként a pirosról olvashattok majd, hiszen ez az egyik alap színünk.
Ahogyan a színeket is, az évszaktípus elméletet is Johannes Itten-nek köszönhetjük. Ő volt az, aki egy hosszú folyamat során vizsgálta tanítványai színvilágát és rájött arra, hogy mindenki a saját színvilágát alkalmazza festményeiben. Ösztönösen mindenki érzi ezeket a színeket, erre építette elméletét. Tehát nem arról van szó, hogy az évszaktípusunk születési dátumtól, horoszkóptól vagy éppen jó kedvtől függ, sokkal inkább a genetikától.
Miért jó, ha tudjuk az évszaktípusunkat?
- A megfelelő színek használatával előnyösebb külsőt varázsolhatunk magunknak.
- Kiemelhetjük természetes szépségünket a színek segítségével.
- Tudatosan vásárolhatunk, így sokkal kevesebb rossz döntést fogunk hozni.
A születésünkkor megjelenő színeket kell alapul vennünk, ezek a természetes színeink. Vizsgálnunk kell a hajunk, a szemünk és a bőrünk színét, tónusát. Ezek az elsődleges szempontok. A másodlagos színeinket már mi magunk választjuk, mi alkotjuk. Ezek lehetnek pl.: hajfestés, kontaktlencse, szolárium vagy napozás, amivel tudunk változtatni külső megjelenésünkön. Ezért is lehet nagyon nehéz sok esetben az évszaktípusba sorolás. De ezt később ti is érzékelni fogjátok.
Ha meghalljuk azt a szót, hogy évszaktípus elsőnek a természetben jól ismert évszakok ugranak be. Na ez nem is gond, hiszen szerves részei egymásnak, egymásból léteznek és ha már tudunk így vonatkoztatni, akkor könnyen megfogjuk ragadni a lényeget! A természetben 4 évszak ismeretes, a tél-tavasz-nyár-ősz. Ezek az évszakok vannak jelen az évszaktípusoknál is, csak mindegyiknek van 3-3 alcsoportja.
Hogyan állapíthatjuk meg milyen típusba tartozunk?
Smink nélkül, természetes fénynél kell vizsgálódnunk. A hajunk, szemünk és a bőrünk tónusának összhangját kell vizsgálni. Mennyire meleg vagy hideg az összhatás. Ha hideg színtónusú az összhatás, akkor egész biztosan a nyár vagy a tél évszakba tartozunk. Viszont ha összességében meleg árnyalatot kapunk, akkor az ősz vagy a tavasz a mi évszakunk. De ez nem ennyire egyszerű, vizsgálódnunk kell még az élénk, a lágy, a sötét, a világos és a hideg – meleg színek között is. Figyelembe kell venni, hogy ezek a tényezők mennyire igazak ránk, milyen arányban. Lentebb vázlatosan felírtam melyik évszakra milyen szín tónusok jellemzőek. A stílusszakértők ezeket színkendőkkel határozzák meg.
Tavasz típus
Élénk -Világos-Meleg
Nyár típus
Lágy-Világos-Hideg
Ősz típus
Lágy-Sötét-Meleg
Tél típus
Élénk-Sötét-Hideg
Ebből látható mennyire összefügg minden-mindennel. Épp annyira, ahogy a két meleg évszak ( nem meteorológiailag meleg) a tavasz és az ősz és a két hideg évszak a nyár és a tél függ össze, úgy a tél és a tavasz élénksége, az ősz és a nyár lágysága. A sötét tél és az ősz és a világos nyár és tavasz.
A következő részben kiderül milyen jegyek jellemzőek a tavasz típusra, ha érdekel térj vissza legközelebb is! 🙂
Képek forrása : Pinterest
Remélem tetszett a cikk! Köszönöm, hogy benéztél, gyere legközelebb is! Addig is látogass el hozzám Instagramra és a Facebookra, ahol minden nap új posztokkal várlak! Ha mindenről első kézből szeretnél értesülni, iratkozz fel!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: